Cum, Eki 20, 2017 - 01:06
A- A A+
SİTEMİZE HOŞGELDİNİZ
Londra Cuma 20 Ekim - 01:06 Rain 13 °C Yarın Rain showers 14 °C

Yanıldıklarını göstermek için İngiltere’deyim

Yayınlandı 5 Temmuz 2016 - 21:32
@ManCity

Manchester City’nin yeni teknik direktörü Pep Guardiola, yeni takımı ve yapmak istedikleri hakkında içini döktü.

Bir televizyon programına konuşan İspanyol çalıştırıcı, “İnsanlar ‘Pep İngiltere’de yapamaz’ dediler. Ben de yanıldıklarını göstermek için buradayım.” şeklinde meydan okudu. Guardiola’nın sözlerinin öne çıkan kısımları şöyle:

Buraya gelmeden ön hazırlık yapmadım. Öğrenebildiğim kadar çok şey öğrenmeye çalıştım. Bu hataya Almanya’ya gitmeden önce düşmüştüm. Oraya vardıktan sonra tüm planlarımı değiştirmek zorunda kaldım.

Premier Lig çok yoğun bir fikstüre sahip. Son yıllara baktığınızda her takım her takımı yenebiliyor. Bir takımın art arda 7-8 maç kazanması zor gözüküyor. Eğer bir maç kazanabilirsek, ondan sonra ‘Neden bir daha kazanamayalım?’ diyeceğiz ve her maç böyle devam edeceğiz. İspanya’da ve Almanya’da bunu yaptığımızda insanlar “Tabii ki yaparsın. Çünkü Barca ve Bayern’desin. Bunu İngiltere’de yap da görelim!” diyorlardı. Zaten ben de bunu denemek için buradayım.

Jurgen Klopp, Jose Mourinho, Arsene Wenger, Antonio Conte gibi çalıştırıcılardan korkmuyorum. Birbirimizin oyun tarzını biliyoruz. Normalde meslektaşlarımla çok güzel ilişkilerim olmuştur. Buradaki menajerler benim için problem olmaz.

İngiltere’ye yeni şeyler öğrenmek için geldim. Eğer bir miras bırakmak isteseydim Barcelona’dan hiç ayrılmazdım.