Cum, Eki 20, 2017 - 01:01
A- A A+
SİTEMİZE HOŞGELDİNİZ
Londra Cuma 20 Ekim - 01:01 Rain 13 °C Yarın Rain showers 14 °C

Londra'da Kutlu Doğum coşkusu

Yayınlandı 27 Nisan 2016 - 13:57

Londra’da Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla Waltham Forest Town’da büyük bir etkinlik düzenlendi. Etkinliğe Türkiye’nin önde gelen oyuncularından Reha Yeprem, Samanyolu Televizyonu spikeri Mahmut Filizer ve okuduğu ilahilerle takdir toplayan Gazi Erkişi katıldı.

Başkent Londra’da Kutlu Doğum Haftası kapsamında, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’i (sav) anmak için Mevlana Camii tarafından Doğu Londra’nın en büyük salonlarından, Waltham Forest Town Salonu’nda bir etkinlik düzenlendi. Katılımın yüksek olduğu gözlemlenen özel etkinlik, Türk mutfağından çeşitli lezzetlerin sunulduğu kermesle başladı. Kermesin ardından Mahmut Filizer’in sunuculuğunu üstlendiği programda, Reha Yeprem, Mehmet Akif Ersoy’dan, Arif Nihat Asya’ya Türkiye’ye damgasını vurmuş şairlerin şiirlerini seslendirdi.

Bu arada, Mevlana Camiisi’nin öğrencilerinden oluşan koro, Peygamberimiz Hazreti Muhammed’i (sav) anmak amacıyla birbirinden güzel ilahileri söyledi. İlahilerden sonra Yılmaz Güney adındaki bir başka öğrenci ise “Sensiz Gülü İstemem” şiirini seslendirdi.

Mevlana öğrencilerinin ardından etkinliğe ana sponsor olan Jolly Tours, AA Accountancy ve Filey Properties kurumlarına katkılarından dolayı çiçek verildi. Çiçekleri Jolly Tours adına Mahmut Yazıcı, Filey Properties için Mustafa Hattatoğlu ve AA Accountancy adına Ayhan Aydemir aldı. Ana sponsor temsilcileri, Kutlu Doğum Haftası için etkinliğe katılmaktan dolayı memnuniyetlerini konuklarla paylaştı.

TALİHLİ 3 KİŞİ UMRE’YE GİTMEYE HAK KAZANDI

Etkinlikte ayrıca, 3 talihli kişiye Aralık 2016 ayında umreye gitmesi için çekiliş yapıldı. Talihlilerden Oğuzhan Kılınç’a ücretsiz Umre çıkarken, diğer iki kişi ise yüzde 50 indirimli olarak Aralık umresine gitmeye hak kazandı.

GAZİ ERKİŞİ SESİYLE BÜYÜLEDİ

Şiir, ilahi dinletileri ve umre çekilişinin ardından ise sahne, müzisyen Gazi Erkişi’ye bırakıldı. Erkişi, Peygamber Efendimiz’i (sav) anmak için Bismillah, Sevdim Seni Mabuduma gibi birbirinden eşsiz ilahileri seslendirerek katılımcılara duygusal anlar yaşattı. Kutlu Doğum Haftası etkinliği, düzenlenen programın ardından devam eden kermesle sona erdi.

CEREN KAYNAK