Cum, Eki 20, 2017 - 00:56
A- A A+
SİTEMİZE HOŞGELDİNİZ
Londra Cuma 20 Ekim - 00:56 Rain 13 °C Yarın Rain showers 14 °C

Fransa'da duvara 'Türklere ölüm' diye yazıldı

Yayınlandı 23 Şubat 2016 - 15:09

Fransa'da bir Türk girişimciye ait olduğu iddia edilen konaklama merkezi ırkçıların saldırısına uğradı. Vosges bölgesine bağlı Ventron şehrinde Fransalı Türk aileye ait binanın duvarlarına kırmızı boya ile “Türklere ölüm” sloganı yazıldı.

Yol kenarında bulunan ve konaklama merkezi olarak kullanılan binanın duvarlarına kimliği belirsiz kişiler tarafından nazi amblemi olan gamalı haç çizildi.

Saldırı Fransa'da ırkçılık ve nefretin ulaştığı boyutu gözler önüne sererken, Türk karşıtı bu saldırı Fransalı Türklerin tepkisini çekti.

Küçük bir kayak merkezinde konaklama merkezi olarak kullanılan Saint Joseph Turizm Şirketleri Grubuna bağlı 28 kişilik işletmenin Fransalı bir Türke ait olduğu iddia ediliyor.

Yol kenarında bulunan işletmenin duvarındaki ırkçı sloganlar Fransızların da tepkisini çekerken, konaklama merkezinin yetkilileri şikayetçi olduklarını ifade ediliyor. Irkçı saldırının ardından Fransız güvenlik yetkilileri kapsamlı bir soruşturma başlattıklarını açıkladı.

Bölgede buna benzer ırkçı bir saldırının daha önce de yaşandığına dikkat çeken yetkililer, 4 Nisan 2015 tarihinde Faslı bir ailenin yine gamalı haç ve ırkçı sloganların hedefi olduğu bilgisini verdi.

VEDAT BULUT, PARİS

Avrupa